Lidhje

Greva e urisë, debate në parlament

  • Armand Mero

Greva e ish të përndjekurve politikë shkaktoi debate të forta sot edhe në parlament. Socialistët i kërkuan qeverisë që të bisedojë me ish të përndjekurit politikë duke thënë se kërkesat e tyre janë ekonomike dhe jo politike. Por kryeministri Sali Berisha këmbënguli se protesta e tyre është politike. Ai tha se ata që janë në grevë kanë marrë shpërblime që në fillim të viteve ’90 dhe gjithashtu dhe kompensimet që po shpërndahen aktualisht, por të gjithë duhet të presin sic e përcakton ligji.

XS
SM
MD
LG