Lidhje

OSBE per greven

  • Armand Mero

Në Shqipëri, ish të përndjekurit politik vazhduan në ditën e 27 grevën e tyre të urisë, pavarësisht vendimit të djeshëm të Gjykatës së Tiranës e cila kishte urdhëruar ndërprerjen e saj. Policia nga ana e saj nuk ndërhyri. Ndërsa mbasadori I Osbe-së në Tiranë Eugen Wollfarth bëri thirrje për dialog mes autoriteteve dhe ish të përndjekurve në protestë

XS
SM
MD
LG