Lidhje

Daniel Serwer per Kosoven

  • Festim Gashi

Analisti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer tha se ka ardhur koha që të ketë negociata politike të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë. Ai tha se negociatat politike janë të rëndësishme sepse bëhet fjalë për çështjen e kufijve dhe integrimin në Bashkimin Evropian. Zoti Serwer i bëri komentet dje gjatë një diskutimi në Institutin Amerikan të Paqes në Uashington.

XS
SM
MD
LG