Lidhje

Reeker per Shqiperine, Kosoven

  • Keida Kostreci

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Euroazinë Philp Reeker, u bëri thirrje të premten autoriteteve shqiptare që të hyjnë në dialog për të gjetur një kompromis për të zgjidhur me qetësi çështjen e grevës së urisë së ish të përndjekurve politikë. Në një konferencë për shtyp, zoti Reeker theksoi mbështetjen e fortë amerikane për diakog mes Beogradit dhe Prishtinës, si edhe përshëndeti gjithashtu takimin e shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian me kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG