Lidhje

Shkodër, Protestë për energjinë

  • Pëllumb Sulo

Disa dhjetëra banorë të komunave Postribë dhe rrethina protestuan sot në Shkodër kundër ndërprerjes së energjisë nga ana e kompanisë së shpërndarjes së energjisë, CEZ. Protestuesit kërkuan të mos ketë ndërprerje kolektive dhe rikthimin e saj për të gjithë familjet, që paguajnë faturat. Prej më shumë se dy javësh, rreth 20 mijë banorë të dy komunave kanë mbetur pa energji elektrike dhe, bashkë me to, edhe një numër biznesesh dhe institucionet publike.

XS
SM
MD
LG