Lidhje

Intervistë me z. Llalla


Prokurori i ri i Përgjithshëm i Shqipërisë, Adriatik Llalla, thotë se ka marrë përsipër të reformojë dhe të modernizojë punën hetimore kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Gjatë intervistës së tij të parë në këtë detyrë, zoti Llalla thotë për “Zërin e Amerikës” se goditja e korrupsionit është detyra kryesore e punës së tij. Ai thotë se do të maksimalizojë dënimet e kriminelëve, duke mbledhur me kujdes provat e krimit, dhe duke bashkëpunuar ngushtë me institucionet e tjera.

XS
SM
MD
LG