Lidhje

Sekretari Kerry për vizitë në Gjermani


kerry in germany

Z. Kerry mbërriti në Gjermani vonë të hënën mbrëma nga Londra, ku bisedimet e tij me zyrtarët britanikë u përqëndruan kryesisht mbi Iranin dhe Sirinë.

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ndodhet në Berlin për bisedime me homologun e tij gjerman Guido Westerwelle dhe atë rus Sergei Lavrov.

Z. Kerry mbërriti në Gjermani vonë të hënën mbrëma nga Londra, ku bisedimet e tij me zyrtarët britanikë u përqëndruan kryesisht mbi Iranin dhe Sirinë.

Në një konferencë të përbashkët shtypi me Sekretarin e Jashtëm britanik Uilliam Hagë, sekretari Kerry dërgoi një mesazh për qeveritë e Iranit dhe Sirisë që ato do të duhet të përqafojnë ndryshimin apo të vuajnë pasojat.

Z. Kerry i kujtoi Iranit se SHBA nuk do të lejojë që Teherani të ketë armë bërthamore, dhe paralajmëroi se koha për diplomaci po mbaron.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG