Lidhje

Arabi Saudite - 18 të arrestuar për spiunazh


saudi arabia
saudi arabia

Zyrtarët thonë se këta persona kishin mbledhur informata për një vend të huaj - të pa identifikuar - në objekte e instalime të rëndësishme saudite.

Autoritetet në Arabinë Saudite kanë arrestuar 18 persona, përfshirë një iranian dhe një libanez, nën dyshime për spiunazh.

Ministria e brendshme thotë se 16 të tjerë të dyshuar janë sauditët. Ata u arrestuan gjatë bastisjeve në katër rajone në të gjithë vendin.

Zyrtarët thonë se këta persona kishin mbledhur informata për një vend të huaj - të pa identifikuar - në objekte e instalime të rëndësishme saudite.
XS
SM
MD
LG