Lidhje

Media Arkivi

Pritshmëritë e bisedimeve Kosovë-Serbi


Prishtina dhe Beogradi do të shkojnë javën që vjen në një raund të ri bisedimesh për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi tha se raundi i javës së kaluar ishte mundësi e mirë për marrëveshje, por ishte Serbia ajo që e humbi këtë mundësi, ndërsa zyrtaret serbë thanë se oferta për marrëveshje ishte e papranueshme.

XS
SM
MD
LG