Lidhje

Media Arkivi

Prokuroria dhe zbatimi i ligjit në Shqipëri


Prokurori i Pergjithshem, Adriatik Llalla, deklaroi ne Tirane se askush nuk mund te zevendesoje prokurorine dhe gjykatat, megjithe deshiren per te bashkepunuar ne luften kunder krimit. Zoti Llalla thote se hetimi i krimeve eshte nje veprimtari ekskluzive e prokurorise, ne bashkepunim te ngushte me agjencite e zbatimit te ligjit.

XS
SM
MD
LG