Lidhje

Krimet e dhunshme ndaj të miturve


Krimet e dhunshme ndaj të miturve
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Shoqëria shqiptare u trondit nga rasti i Ardian Prrenjasit, njeriu i cili akuzohet për dhunë seksuale ndaj një të mituri dhe që është i dyshuar për vrasjen e një fëmije tjetër. Krimet ndaj fëmijëve janë të pranishme në çdo shoqëri, sado e përparuar të jetë ajo dhe sado efikase të jenë masat e ndërrmara për parandalimin dhe luftën ndaj këtij fenomeni. Por, si paraqitet situata e luftës kundër krimeve të dhunshme ndaj fëmijëve këtu në Shtetet e Bashkuara? Kolegia Mirela Milori zhvilloi një bisedë në selinë e FBI-së në Uashington, me një agjent special në skuadrën e krimeve të dhunshme ndaj të miturve.

XS
SM
MD
LG