Lidhje

Abuzimet seksuale me të mitur


Abuzimet seksuale me të mitur
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Këto ditë janë shtuar në Shqipëri denoncimet e qytetarëve ndaj personave që kryejnë provokime seksuale me fëmijët. Policia po heton një seri rastesh të denoncuara në Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Korçë. Kjo ndjeshmëri e opinionit publik erdhi pas arrestimit të një personi të dyshuar për abuzime seksuale me të mitur. Por specialistët pohojnë se institucionet që mbrojnë fëmijët në Shqipëri punojnë në mënyrë të veçuar dhe mungon ende një sistem i plotë mbrojtjeje.

XS
SM
MD
LG