Lidhje

Serwer për bisedimet Kosovë-Serbi


Serwer për bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Lidhur me bisedimet e djeshme mes Prishtinës dhe Beogradit dhe pritjet prej tyre, eksperti për Ballkanin Daniel Serwer tha se deri në mes të prillit ka ende kohë që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje. Ai tha sot në një intervistë për Zërin e Amerikës, se mungesa e një marrëveshjeje do të shkaktonte probleme për të dyja vendet, lidhur me perspektivën e integrimit evropian, por shtoi se pasojat do të ishin më të rënda për Serbinë.

XS
SM
MD
LG