Lidhje

Media Arkivi

Serbia refuzon nënshkrimin e marrëveshjes


Qeeria e Serbisë refuzoi zyrtarisht nënshkrimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën Pas mbledhjes së jashtëzakonshme që u mbajt në orët e pasdites qeveria serbe kumtoi se siç thuhet “nuk mund të pranojë zgjidhjet e ofruara, sepse ato nuk garantojnë sigurinë dhe të drejtat e njeriut në Kosovë”. Qeveria ka autorizuar kryeministrin e saj Ivica Daçiç që të informojë Bashkimin Evropian me këtë vendim. Qeveria e Serbisë, thuhet në një njoftim, angazhohet për vazhdimin urgjent të bisedimeve.

XS
SM
MD
LG