Lidhje

Media Arkivi

Fyle viziton Maqedoninë


Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle i cili qëndroi sot në Maqedoni, u bëri thirrje autoriteteve të atjeshme se marrëveshja e 1 marsit, që bëri kthimin e opozitës maqedonase në Parlament, duhet të realizohet në tërësi dhe se nga kjo varet raporti i Brukselit për Maqedoninë. Ai tha se të gjitha palët duhet t’i përkushtohen çështes së integrimit evropian të vendit.

XS
SM
MD
LG