Lidhje

Media Arkivi

Lufta kundër bimëve narkotike


Policia deklaroi në Tiranë se po shënon rezultate të dukshme në luftën kundër bimëve narkotike. Vetëm 3 muajt e parë të këtij viti janë sekuestruar 2,5 ton canabis sativa, ndërsa vitin e kaluar u kapën mbi 20 tonë bimë narkotike. Por vëzhgues të pavarur pohojnë se gjendja vazhdon të mbetet kritike, dhe se nuk dënohen trafikantët.

XS
SM
MD
LG