Lidhje

Përpjekjet e fundit për marrëveshjen Kosovë- Serbi


Kosova dhe Serbia mund të shfrytëzojnë edhe këtë javë në përpjekjet e fundit për të arritur një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre.

Të hënën e ardhshme, më 22 prill, shefja e politikës së jashtme Catherine Ashton do të raportojë para ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian për rezultatet e bisedimeve, nga të cilat varet edhe përparimi i të dyja vendeve drejt integrimeve evropiane.

Gjatë kësaj jave zonja Ashton e cila do të qëndrojë në rajon, mund të vizitojë edhe Beogradin e Prishtinën, nëse shihen mundësi për marrëveshje.

Bisedimet Kosovë - Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG