Lidhje

Media Arkivi

Daçiç: Do të zbatojmë marrëveshjen


Kryeministri serb Ivica Daçiç, tha sot se qeveria e tij është e vendosur të zbatojë marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Komentet e tij pasuan diskutimet me përfaqësuesit e serbëve të veriut të Kosovës të cilët kërkuan që marrëveshja të shqyrtohet fillimisht nga Gjykata Kushtetuese e Serbisë, e pastaj të mendohet për një referendum mbi këtë çështje. Por, kryeministri serb tha se Serbia nuk ka kohë për të humbur dhe qeveria e tij nuk do të ndryshojë qasjen ndaj marrëveshjes.

XS
SM
MD
LG