Lidhje

Pashkët në Gjirokastër


Pashkët në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Besimtarët ortodoksë në Jug të Shqipërisë përkujtuan mbrëmë në mesnatë ringjalljen e Krishtit. Në meshat e shenjta me rastin e Pashkëve ortodokse besimtarët përcollën mesazhet e forcës dhe durimit. Klerikët fetarë u shprehën për ditë më të mira dhe për harmoni mes besimtarëve.

XS
SM
MD
LG