Lidhje

Media Arkivi

Port i ri në Durrës


Në qytetin bregdetar të Durrësit sapo ka nisur ndërtimi i një porti peshkimi, sipas një projekti modern, i cili pritet t’i shtojë zonës bukurinë dhe të zgjerojë industrinë detare. Durrësi është i vetmi qytet i madh në Detin Adriatik që nuk ka një port peshkimi.

XS
SM
MD
LG