Lidhje

Artisti francez JR pushton Times Square


Artisti francez JR pushton Times Square
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Që para se të afiromohej si artist, kur pikturonte nëpër rrugët e Parisit, e deri tek krijimet në Times Square të Nju Jorkut, personi i njohur si JR ka ngjallur interes. Artisti i ri francez ka përdorur fotografi të zmadhuara portrete njerëzish nga Afrika e Jugut, Izraeli dhe teritoret palestineze që shprehen me krenari se cilët janë.

XS
SM
MD
LG