Lidhje

Media Arkivi

Amb. Arvizu për tre ligjet,KQZ


Në Shqipëri ambasadori i Shteteve të Bashkuara Aleksandër Arvizu bëri thirrje sot që palët politike të përpiqen të konstituojnë Komizionin Qëndror të Zgjedhjeve të hënën e ardhshme në parlament kur është njoftuar votimi I ligjeve dhe reformave të kërkuara nga Brukseli. Shtetet e Bashkuara kanë përsëritur disa herë shqetësimin e tyre lidhur me gjendjen e krijuar në Kqz e pasojat mbi procesin zgjedhor. Javën e ardhshme në Tiranë pritet të shkojë sërish Drejtori për Europën Qëndrore dhe jugore në departamentin e Shtetit Jonathan Moore.

XS
SM
MD
LG