Lidhje

Media Arkivi

Intervistë me z. Shpend Ahmeti, Vetëvendosje


Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se grupi i tij i kundërshton arrestimet e ish-luftëtarëve të UÇK-së, sepse ky veprim ve shenjën e barazimit mes luftës së drejtë të shqiptarëve me atë të agresorëve serbë. Ai kritikoi marrëveshjen e arritur mes Prishtinës dhe Beogradit për normalizimin e marrëdhënieve mes të dy vendeve dhe tha se partia e tij do të vazhdojë ta kundërshtojë atë në Parlamentin e Kosovës, si një marrëveshje prej së cilës Serbia ka përfitime, por jo Kosova.

XS
SM
MD
LG