Lidhje

Protestë në mbrojtje të ish UÇK-së


Protestë në mbrojtje të ish UÇK-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në Prishtinë, mijëra vetë morën pjesë në një protestë kundër siç është thënë, përndjekjes së pjesëtarëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në protestë u kërkua që misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit t’i merren fuqitë ekzekutive. Protesta pasoi fillimin e hetimeve ndaj shtatë personave të dyshuar për krime lufte, në mesin e të cilëve dhe drejtues të lartë të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

XS
SM
MD
LG