Lidhje

Dita botërore e duhanit


Dita botërore e duhanit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Sot është dita botëore kundër duhanit. Një studim mbi të dhëna të pjesshme nga disa institucione dhe organizata në Shqipëri tregon gjendjen e rëndë të sëmundjeve për shkak të pirjes së duhanit. Sipas të dhënave, numri i duhanpirësve po rritet tek meshkujt dhe tek femrat, ndërsa vdekjet nga duhani kanë shkuar në afro 4 mijë persona cdo vit.

XS
SM
MD
LG