Lidhje

Maqedoni: LSD mban Kongresin


Maqedoni: LSD mban Kongresin
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Në Maqedoni, partia më e madhe e opozitës, Lidhja Social Demokrate po e mban Kongresin e katërmbëdhjetë (14), në të cilin do të zgjidhet kryetari i partisë. Kryetari i deritashëm Branko Cërvenkovski dha dorëheqjen pas disfatës që partia e tij e pati në zgjedhjet vendore të fundit dhe ka bërë me dije se nuk do të kandidojë më, edhe përkundër kërkesave të shumta në radhët e antarësisë.

XS
SM
MD
LG