Lidhje

Media Arkivi

Kosova dhe Serbia në takim ndërkombëtar


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe presidenti serb Tomislav Nikoliç, do të marrin pjesë në takimin e presidentëve të Evropës Qendrore e Juglindore javën që po vjen në Sllovaki. Ky do të jetë takimi i parë i këtij niveli ku do të marrin pjesë udhëheqësit më të lartë të të dyja vendeve, që aktualisht ndodhen në procesin diskutimeve për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, që është kusht për përparimin drejt integrimeve evropiane.

XS
SM
MD
LG