Lidhje

Ekonomia dhe zgjedhjet


Ekonomia dhe zgjedhjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Studiues te ekonomise ne Shqiperi shohin me skepticizem premtimet e fushates se qeverise dhe opozites per ndryshime ne ekonomi dhe ne sistemin fiskal. Ata pohojne se premtimet nga te dyja palet per ulje taksash jane jorealiste, sepse vijne njekohesisht me premtimet per shtim te investimeve publike nga po ky buxhet i dobesuar. Analistet shqyrtuan edhe dilemat mes takses se sheshte apo takses progresive, qe po diskutohen gjate fushates zgjedhore ne Shqiperi.

XS
SM
MD
LG