Lidhje

Media Arkivi

Draft Entry


Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiç, kanë arritur pajtim të pjesshëm për disa çështje të fushës së drejtësisë, policisë dhe zgjedhjeve për pushtetin lokal. Takimi që përfundoi sot herët në mëngjes në Bruksel me ndërmjetësimin e shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, kishte për qëllim arritjen e pajtimit për disa çështje që kanë mbetur të hapura

XS
SM
MD
LG