Lidhje

Media Arkivi

Intervistë me Prof. Artan Fuga


Profesori i njohur i sociologjise ne Shqiperi, Artan Fuga, thote se zgjedhjet parlamentare nxoren disa mesime per politikanet: se pari nje pjese e e madhe e qytetareve nuk votoi, sepse nuk i pelqen politikanet. Nje pjese shprehen pakenaqesine e tyre, dhe pjesa tjeter treguan se duan ndryshim. Zoti Fuga tha se qeveria e re ka perpara disa sfida; si do te sillet me pushtetet e tjera, per te cilat ka qene kritike, dhe se dyti si do te beje reformat e premtuara pa shtrenguar rripin e qytetareve.

XS
SM
MD
LG