Lidhje

Reagime ndaj veprimeve të Vetëvendosjes


Reagime ndaj veprimeve të Vetëvendosjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje nxiti shume reagime me mënyrën e protestës së saj kundër ratifikimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ajo u kritikua për veprime e qëndrime të skajshme. Udhëheqësit e kësaj lëvizjeje hedhin poshtë kritikat duke vlerësuar se me kundërshtimin e marrëveshjes ata po bëjnë përpjekje të mbrojnë sovranitetin e Kosovës dhe rregullimin e saj të brendshëm kushtetues.

XS
SM
MD
LG