Lidhje

Romët të Tiranë


Romët të Tiranë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Rreth 100 familje rome po debohen prej 10 ditesh nga nje zone ne periferi te Tiranes, per t'i hapur terrenin nje sheshi ndertimi per pallate. Mbreme ne mesnate ata u sulmuan per t'u larguar nga kjo zone ne mes te shiut, ndersa gjendja shendetesore dhe ekonomike sa vjen e rendohet. Avokati i Popullit u beri thirrje autoriteteve shteterore te gjejne nje strehim te ri të përkoshëm per romët, por bashkia dhe ministria ende nuk kane gjetur ndonje zgjidhje.

XS
SM
MD
LG