Lidhje

Romët në Tiranë


Romët të Tiranë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Romët të Tiranë

Rreth 100 familje rome po debohen prej 10 ditesh nga nje zone ne periferi te Tiranes, per t'i hapur terrenin nje sheshi ndertimi per pallate. Mbreme ne mesnate ata u sulmuan per t'u larguar nga kjo zone ne mes te shiut, ndersa gjendja shendetesore dhe ekonomike sa vjen e rendohet. Avokati i Popullit u beri thirrje autoriteteve shteterore te gjejne nje strehim te ri të përkoshëm per romët, por bashkia dhe ministria ende nuk kane gjetur ndonje zgjidhje.

Romët të Tiranë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG