Lidhje

Media Arkivi

Përgatitjet për zgjedhjet lokale në Kosovë


Beogradi dhe Prishtina po u bëjnë thirrje serbëve të veriut të Kosovës të marrin pjesë në zgjedhjet për pushtetin komunal që do të mbahen më 3 nëntor. Por, derisa Beogradi ngulë këmbë që zgjedhjet të jenë të paanshme ndaj statusit politik të Kosovës, Prishtina thotë së zgjedhjet do të mbahen sipas ligjeve të saj.

XS
SM
MD
LG