Lidhje

Bisedimet Kosovë-Serbi


Bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se qeveria e tij dhe delegacioni i Kosovës, në bisedimet me Serbinë nuk ka mandat për të diskutuar çështjen e përdorimit të simboleve shtetërore në zgjedhjet për pushtetin komunal. Ai mohoi mundësinë që kjo çështje të debatohet në takimin e nesërm me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiç, i cili ka paralajmëruar se serbët nuk do të marrin pjesë në zgjedhje nëse fletëvotimet kanë shenja të shtetësisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG