Lidhje

Gjakmarrja në Shqipëri


Gjakmarrja në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Gjakmarrja është një dukuri e cila vazhdon të mundojë shoqërinë shqiptare, megjithëse disa nga shifrat e larta të viteve të mëparshme janë në rënie. Studimi më i fundit i komitetit të pajtimit mbarëkombëtar nxorri se aktualisht janë 1 mijë e 208 familje të ngujuara në të gjithë vendin nga 1 mijë e 670 që ishin deri një vit më parë. Midis këtyre familjeve janë 590 fëmijë të ngujuar dhe rreth 500 gra e vajza.

XS
SM
MD
LG