Lidhje

Media Arkivi

Skulptori Kërtusha


Skulptoret shqiptare po punojnë që të përjetësojne në vepra të ndryshme ngjarje të rendesishme te historise se Shqiperise dhe aspiratat e qytetareve per liri dhe kulture perendimore. Nje vend te vecante midis tyre zene edhe veprat e skulptorit Qazim Kertusha, i cili krahas heronjve shqiptare, ka krijuar edhe skulptura qe lidhen me artet dhe kulturen perendimore. Korrespondenti yne, Ilirian Agolli, vizitoi studion e artistit Kertusha ne Durres dhe pergatiti materialin ne vazhdim.

XS
SM
MD
LG