Lidhje

Kosovë, 16 vjetori i vdekjes së Nënë Terezës


Manifestimi që u mbajt në katedralen me emrin e saj në Prishtinë u shoqërua me lutje për respektimin e frymës së paqes, tolerancës dhe humanizmit

Në Kosovë sot është shënuar përvjetori i 16-të i vdekjes së humanistes shqiptare Nënë Tereza dhe dhjetë vjetori i luminizmit të saj nga Papa Gjon Pali i Dytë. Manifestimi që u mbajt në katedralen me emrin e saj në Prishtinë, kaloi në shenjë të lutjeve për respektimin e frymës së paqes, tolerancës e humanizmit.

Përvjetori i vdekjes së Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
XS
SM
MD
LG