Lidhje

Media Arkivi

Përvjetori i vdekjes së Nënë Terezës


Në Kosovë sot është shënuar përvjetori i 16-të i vdekjes së humanistes shqiptare Nënë Tereza dhe dhjetë vjetori i luminizmit të saj nga Papa Gjon Pali i Dytë. Manifestimi që u mbajt në katedralen me emrin e saj në Prishtinë, u shoqërua me lutje për respektimin e frymës së paqes, tolerancës e humanizmit.

XS
SM
MD
LG