Lidhje

Media Arkivi

Presidenti i Kroacisë viziton Kosovën


Presidenti i Kroacisë Ivo Josipoviç, tha sot në Prishtinë se procesi i normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është i domosdoshëm për përparimin drejt integrimeve evropiane. Gjatë vizitës që po zhvillon në Kosovë, ai tha se pakicat kombëtare në rajon janë faktor i rëndësishëm për marrëdhëniet fqinjësore, ndërsa mori zotimin e presidentes Atifete Jahjaga për trajtim të mirë të pakicës kroate në Kosovë.

XS
SM
MD
LG