Lidhje

Media Arkivi

Nishani dekreton kryeministrin Rama


Presidenti i Shqiperise, Bujar Nishani, emeroi sot kryetarin e Partise Socialiste, Edi Rama ne detyren e kryeministrit dhe e ngarkoi te formoje qeverine e re. Parlamenti zgjodhi kryetar zotin Ilir Meta, ndersa pritet qe se shpejti zoti Rama te paraqese programin qeverises ne parlament. Opozita ka kerkuar kohe te njihet me kete program.

XS
SM
MD
LG