Lidhje

Vendet në Adriatik nisin bashkëpunimin në teknologji


11 partnerë, nga 6 vende të zonës së Adriatikut, janë përfshirë në Projektin "NEXT", me synim krijimin e një platforme bashkëpunimi për të mbështetur inovacionin dhe transferimin e teknologjive të reja në vendet e tyre. Programi financohet nga Bashkimi Europian dhe, për palën shqiptare, ai përfaqësohet me Qarkun e Shkodrës.

Bashkëpunim rajonal për teknologjinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00
XS
SM
MD
LG