Lidhje

Intervistë me Z. Ramush Haradinaj


Intervistë me Z. Ramush Haradinaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:55 0:00

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet këto ditë në Shtetet e Bashkuara. Zoti Haradinaj ishte dje i ftuar në Qendrën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare të Universitetit Johns Hopkins, këtu në Uashington për të dhënë mendimet e tij lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë pas marrëveshjes mes Prishtinës dhe Beogradit që i hapi rrugën pjesëmarrjes së banorëve serbë në veri për herë të parë në zgjedhjet vendore të Kosovës. Partia e zotit Haradinaj i ka mbështetur marrëveshjet si e vetmja rrugë për të ecur përpara në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG