Lidhje

Media Arkivi

Ashton në Qendrën Wilson


Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme Catherine Ashton tha dje në Uashington se kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë duan të realizojnë një marrëveshje të dytë pas zgjedhjeve komunale të 3 nëntorit. Në një diskutim në Qendrën Woodrow Wilson, ku u trajtuan çështje të ndryshme, zonja Ashton komentoi mbi ecurinë dhe pritshmëritë e marrëdhënieve mes dy vendeve.

XS
SM
MD
LG