Lidhje

Media Arkivi

Studim mbi gjendjen sociale të grave


Studim mbi gjendjen sociale të grave
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Aleanca Gjinore per Zhvillim publikoi nje studim në Tiranë mbi gjendjen e grave dhe vajzave. Gjendja përshkruhet sërisht e rëndë sa i takon dhunës në familje. Ekspertët mendojnë se punësimi dhe fuqizimi i grave është mënyra më e mirë për t'i mbrojtur ato dhe të drejtat e njeriut.

XS
SM
MD
LG