Lidhje

Jeta dhe trashëgimia e Nënë Terezës


Jeta dhe trashëgimia e Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:01 0:00

Kanë kaluar 16 vjet që nga vdekja e Nënë Terezës dhe këtë javë më 19 tetor mbushen 10 vjet nga lumnimi i saj prej Papa Gjon Palit të Dytë, hapi i fundit ky para shenjtërimit. Atë Brian Kolodejçak, në Tihuana të Meksikës, i cili punoi me Nënë Terezën gjatë 20 vjetëve të fundit të jetës së saj, është pjesë e përpjekjeve për të bërë të mundur shenjtërimin e Nënë Terezës, e cila megjithëse nuk e ka këtë titull, shihet nga shumë të krishterë si shenjtore. Kolegia Zamira Edwards bisedoi me Skype me Dr. Brian Kolodejçak rreth jetës dhe trashëgimisë së Nënë Terezës.

XS
SM
MD
LG