Lidhje

Media Arkivi

10 vjetori i lumnimit te Nënë Terezës


Si sot 10 vite më parë, Papa Gjon Pali II Lumnoi Nënë Terezën, bamirësen e njohur me origjinë shqiptare, fituesen e çmimit Nobël. Kjo ditë festohet me nderime edhe në Shqipëri, ku Motrat e Nënë Terezës kanë hapur disa shtëpi bamirësie. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte sot në shtëpinë e pare që Nënë Tereza ngriti në Shqipëri në ndihmë të fëmijëve të braktisur dhe të sëmurë.

XS
SM
MD
LG