Lidhje

Dita kundër trafikimit njerëzor


Dita kundër trafikimit njerëzor
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Sot eshte dita europiane kunder trafikimit te njerezve. Qeveria shqiptare dhe partneret e saj amerikane dhe europiane diskutuan per te forcuar bashkepunimin kunder trafikanteve dhe ne mbrojtje te viktimave. OSBE kerkoi qe drejtesia te zbatoje denimet e parashikuara ne Kodin Penal. Nje perfaqesues i saj ne Tirane i vleresoi ligjet e reja shqiptare ne kete fushe si shume te mira dhe te mjaftueshme per te luftuar trafiqet.

XS
SM
MD
LG