Lidhje

Media Arkivi

Valbin, histori suksesi e biznesit privat


Para 10 vjetësh, Shkumbin dhe Valbona Qerimi vendosën të bënin realitet një dëshirë të tyre: të hapnin një biznes të vetin. Pas një dekade, kompania Valbin e drejtuar prej tyre, është një biznes i suksesshëm me 800 punonjës, me shërbime përkthimi, analitike dhe kulturore për sektorë qeveritarë dhe privatë.Shkumbini dhe Valbona ishin sot të ftuar në emisionin televiziv Ditari të Zërit të Amerikës.

XS
SM
MD
LG