Lidhje

Raporti i OSBE-së për Shqipërinë


Raporti i OSBE-së për Shqipërinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Rauning paraqiti sot përpara Këshillit të përhershëm të kësaj organizate në Vjenë raportin vjetor mbi zhvillimet në Shqipëri. Duke komentuar ndryshimin e pushtetit që pasoi zgjedhjet e 23 qershorit në raport theksohet se klasa politike shqiptare ka rastin të përqafojë një stil të ri për tu përballur me sfidat thelbësore, duke vënë në pah nevojën e bashkëpunimit mes shumicës dhe opozitës.

XS
SM
MD
LG